Lajme – Page 2 of 6 – Filma24.GG | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Pavarësisht gjithë efekteve kompjuterike, aktores iu desh të kalonte përmes disa ndryshimeve fizike për të krijuar iluzionin e të qenit edhe më e vogël nga sa ishte në të vërtetë; me një kokë shumë më të madhe se trupi. Për të krijuar këtë efekt, asaj i duhej të vishte një korse… vërtet të ngushtë! Aktorja […]


Lili Xhejms dukej vërtet si princeshë, me fustanin e saj përrallor blu. Por… në realitet, çdo minutë që aktorja kaloi brenda tij, ishte e mbushur me vuajtje, pasi korseja dhe xhuponi i veshjes ishin prej çeliku! Aktores i duhej rreth gjysmë ore për ta veshur fustanin, i cili duhet të qëndronte ngjitur pas trupit, që […]


A nuk mendoni edhe ju se pamja e Monika Beluçit në filmin “Vëllezërit Grim” ishte e mahnitshme? E pra, gjithë kjo bukuri, kishte çmimin e vet. Veshja prej kadifeje, me qëndisma dhe me bisht të gjatë, ishte tepër e rëndë, por nuk ishte kjo pjesa më e keqe. Aktorja e kishte akoma më të vështirë […]


Filma Frymëzues dhe realist

Postuar më: 1 Tetor 2019

The Intouchables (2011) Whiplash (2014) The Rider (2017) The Green Mile (1999) One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) The Pianist (2002) Miracles from Heaven (2016) Like Stars on Earth (2007) Good Will Hunting (1997) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) A Beautiful Mind (2001) Million Dollar Baby (2004) Into the Wild (2007) The […]


• ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD (2019) Regjia: Quentin Tarantino Yjet: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie. • THE DARK KNIGHT (2008) Regjia: Christopher Nolan Yjet: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart… • BRIGHT STAR (2009) Regjia: Jane Campion Yjet: Abbie Cornish, Ben Whishaw, Paul Schneider. • GLADIATOR (2000) Regjia: Ridley Scott Stars: Russell […]


Julia Roberts në Mirror Mirror

Postuar më: 30 Shtator 2019

Julia Roberts ishte mahnitëse në çdo moment me veshjet spektakolare të dasmës në filmin Mirror Mirror (2012), por ajo mori edhe një çmim të hidhur. Sepse fustani i dasmës së Mbretëreshës Clementianna peshonte 25kg dhe ishte e gjerë 2.4m. Mund ta imagjinoni se si do të vishni një fustan si ky? Sipas Julia Roberts, kjo […]


Julianne Moore në (The Seventh Son)

Postuar më: 30 Shtator 2019

Të bësh rolin e shtrigave është e vështirë, fakt i pamohueshëm. Duken këndshëm dhe të liga, por për ta arritur atë pamje, duhet të veshin veshje mjaft të pabesueshme. Kur u bë montimi i parë i fustanit, Jacqueline West, stilistja, kuptoi që do të ishte e pamundur të filmohej me këtë fustan – ishte shumë […]


Charlize Theron ishte si festë e vërtetë për syrin në filmin e dytë “Borëbardha dhe gjuetari”. Pavarësisht se dukej si diçka që dilte nga një përrallë, fustani ishte një makth për t’u veshur; aktorja duhej të bënte pushime të shumta dhe të dilte jashtë për të marrë ajër të pastër. As realizimi i fustanit nuk […]


Stilistët duhej të krijonin diçka vërtet të veçantë për fustanin e rremë të nusërisë të Jennifer Lawrence, të cilin ajo duhej ta vishte ndërsa shfaqej me Peetan si fituesit e “Hunger Games”. Veshja dukej e bukur dhe e pafajshme, por të gjithë e dimë se do të shndërrohet në diçka krejtësisht tjetër më pas. Epo, […]


Aktrimi e ndryshoi Emily Blunt

Postuar më: 29 Shtator 2019

Kur ishte e vogël vetëm belbëzonte, tani është bërë një aktore e suksesshme, falë takimit me një mësues teatri. Duke mos e harruar eksperiencën e hidhur që dikur mezi fliste, tani ajo bashkëpunon me një institut amerikan për të ndihmuar personat që u mbahet goja “Kam pasur një fëmijëri të keqe, edhe pse familja më […]


Ja pse duhet të shikojmë filma horror.

Postuar më: 18 Shtator 2019

Mendohet se përgjigja e enigmës qëndron në natyrën njerëzore. Hulumtimi sugjeron që njerëzit evoluan për të gjetur kënaqësi në situata që na lejojnë të përjetojmë emocione negative në një kontekst të sigurt. Ju mund të shihni këto elemente të tmerrit në lojërat e fëmijëve. Për shembull loja kukafshehthi, që është një simulim i një ndërveprimi […]


Cocaine Godmother (2017) Së Shpejti…

Postuar më: 12 Shtator 2019

“Kumbara e kokainës” është një film i bazuar në jetën e famëkeqes Griselda Blanko, një nga tregtaret më të mëdha të kokainës në Majami. Griselda është më para ndodhisë së El Chapo dhe Pablo EscoBar, ajo ishte mbretëresha e gjithë bosëve të drogës. Filmi paraqet guximin dhe lavdinë e kësaj gruaje të mahnitshme, duke ritreguar […]


A po vjen filmi tjetër për Harry Potterin?

Postuar më: 11 Shtator 2019

Shkrimtarja nxiti thashethemet: Fansat e Harry Potterit janë të entuziazmuar nga shkrimet e mediave për një vazhdim të filmit. Shkrimtarja J. K. Rowling i kënaqi të gjithë fansat me një mesazh të shpërndarë në mediat sociale. Shkrimtarja e njohur la një mesazh interesant në llogarinë personale në Twitter, e cila menjëherë ngjalli komente dhe teori […]


Program Çlodhës

Postuar më: 10 Shtator 2019

Ky program është për ju që jeni të angazhuar në të gjitha ditët e javës dhe ju vret monotonia e përditshme. Pra, me këtë program ju vijmë në ndihmë t’ju çlodhim sadopak për një muaj. Horrible Bosses – Shoqëror The Smurfs – Familjar P.s I Love You – Romantik Focus – Shoqëror Find Nemo – […]


“Joker”, nga Todd Phillips me Joaquin Phoenix, fitoi Luanin e Artë të edicionit të 76-të të Festivalit të Filmit në Venecia. Çmimi i madh i jurisë në “J’Accuse” nga Roman Polanski. Dy çmime për Italinë: “La mafia non è più quella di una volta” e Franco Maresco, çmimi special i jurisë, ndërsa Luca Marinelli fitoi […]


Së fundmi Drama televizive Peaky Blinders ka frymëzuar disa prej emrave më popullorë të fëmijëve në Angli dhe Wales. Zyra kombëtare e statistikave, njoftoi se Artur ka hyrë për herë të parë që prej viteve 1920, në 10 emrat më të parapëlqyer për djemtë dhe ADA shfaqet në një shekull në listën e 100 emrave […]


Filmi i gjatë artistik “Zana”, prodhim i Kosovës dhe Shqipërisë, nga Antoneta Kastrati, do ta ketë premierën botërore në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto (TIFF), që nisi mbrëmë sipas orës lokale dhe do të mbahet deri 15 shtator. “Të jesh nga një vend i vogël,” thekson regjisorja Antoneta Kastrati, “dhe t’i përkasësh brezit të […]


Në filmin e ri pritet të jetë edhe një personazh shqiptar. Nga Faqja e njohur e filmave, IMDb dhe disa media të huaja raportuan: Marcus Burnett është inspektor policie dhe Mike Lowery ndodhet në krizë. Ata bashkohen sërish kur një mercenar shqiptar të cilit ata i kanë vrarë vëllanë, u premton një bonus të rëndësishëm.” […]


Një film biografik mbi Nënë Terezën

Postuar më: 5 Shtator 2019

Një film biografik mbi Nënë Terezën. Një film biografik mbi Nënë Terezën pritet të publikohet në vitin 2020, realizuar nga regjisorja indiane Seema Upadhyay. “HindustanTimes” shkroi se aktorët do të jenë indianë dhe ndërkombëtarë. Filmi do të prodhohet nga Praeep Sharma, Nitin Mahnmohan, Girish Johar dhe Prachi Manmohan. Sipas gazetës, ata janë takuar me motër […]


Pak njerëz mund ta imagjinojnë këtë përbindësh në një ngjyrë tjetër, por fillimisht, Stan Lee e pa Hulkun si një përbindësh gri (për të përjashtuar të gjitha grupet etnike). Por printeri bëri një gabim dhe shtypi gjelbërimin në figurën e Hulkut, të cilin Stan Lee e donte me të vërtetë.