Lajme – Page 3 of 6 – Filma24.GG | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Fight Club (1999)

Postuar më: 4 Shtator 2019

Fight Club është shfaqur në vitin 1999 dhe ka bërë për vete mendjen e të gjithë atyre që e kanë parë. Realizimi i mirë i Filmit është i mjaftueshëm që ky film të meritojë statusin e një filmi kult dhe kthesat e papritura përgjatë filmit e kanë bërë të jetë një prej filmave më të […]


Bacon si Freddy Krueger i ri

Postuar më: 26 Gusht 2019

Klasiku i horroit “A Nightmare on Elm Street” pritet të ketë një ribërje dhe ai që përflitet më shumë për rolin e protagonistit është Kevin Bacon. Ai ka marrë edhe bekimin e interpretuesit origjinal të Freddy Krueger, Robert Englund. “Është një aktor që kam dëgjuar si një kandidat të mundshëm dhe ai është Kevin Bacon. […]


Më mirë të ishte quajtur Engjëlli i Vdekjes. Sepse shumë njerëz e konsiderojnë si sataniken më të rrezikshme që ka ekzistuar, akoma dhe nga Jack Ripper. Ann Mary Cotton e kishte emrin origjinal Mary Ann Robson dhe e njohur si “Vejusha e zeze” ishte një nga gratë më perverse të të gjitha kohërave ne Britani. […]


Prishet marrëveshja për Spider-Man

Postuar më: 23 Gusht 2019

Marvel nuk do të prodhojë më filma të tjerë të “Spider-Man”, për pamundësinë e Sony dhe Disney për të gjetur një marrëveshje ekonomike rreth arkëtimeve. Dhe e gjithë kjo jo rastësisht, por menjëherë pas njoftimit se “Spider-Man: Far from home” u bë suksesi më i madh në historinë e Sony-t. Filmat e tjerë me Tom […]


U kontestua nga Rusia, por filmi amerikan mbi tragjedinë e Chernobyl ia ka dalë të sigurojë 19 nominime për “Emmy Award”. Një ndër pjesët që është vlerësuar më shumë është rikrijimi i detajeve të pamjes së njerëzve të prekur nga tragjedia bërthamore. Realizimi thuajse në perfeksion, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, duke shtuar kureshtjen […]


Aktorja 21-vjeçare amerikane Bella Thorne ndryshon tërësisht zhanër, në një drejtim që asnjë s’e priste. U shfaq për herë të parë në ekran në vitin 2011 me “Shake it up”, telefilm për fëmijë i “Disney” dhe tani pritet të bëjë debutimin si regjisore me filmin e saj të parë “hot”. Thorne do të jetë regjisore […]


Në kërkim të Apokalipsit perfekt

Postuar më: 16 Gusht 2019

Kryevepra e Francis Ford Coppola, metafora e jetës parë përmes luftës së egër në Vietnam, shfaqet në fund të gushtit në kinema, në një tjetër version. “Kur versioni i parë u pa nga distributorët, pavarësisht “Palmës së artë” në Cannes, iu duk tepër i gjatë dhe i çuditshëm dhe imponuan shkurtimin”, -tha Coppola. 40 vite […]


Aktori që e dinte fundin e pranoi me pragmatizmin e tij, si një përfundim të një cikli të mrekullueshëm dhe tha: “Unë nuk jam puna ime. Nuk jam ajo që kam bërë me Marvel. Nuk jam ajo periudhë e jetës sime që jam angazhuar tërësisht për atë personazh. Dhe kjo në një farë mënyre ta […]


Ka përfunduar skenari i Thor 4

Postuar më: 10 Gusht 2019

Taika Waititi i regjisë së Thor: Ragnarok rikthehet këtë herë jo vetëm si regjisor, por edhe si skenarist i kapitullit të ri të titulluar: Thor: Love & Thunder. Chris Hemsworth rikthehet si Thor. Natalie Portman rikthehet në sagën e Thor dhe bëhet një super heroinë. Aktorja në dy filmat e parë të “Të sagës” ka […]


Disa ditë më parë u njoftua se “Home Alone”, filmi kult i viteve ’90, do të ribëhet për t’ua sjellë gjeneratave të reja. Lajmi mori dhenë në internet dhe arriti dhe në veshët e Macaulay Culkin, protagonisti i filmit origjinal. Aktori postoi një foto në Twitter, shoqëruar me shkrimin: “Ja se si do të ishte […]


Tom Hardy ka shkruar Venom 2.

Postuar më: 8 Gusht 2019

Pak ditë më parë Andy Serkis u konfirmua si regjisori i “Venom 2”, vazhdimi i “cine-comic” kampion arkëtimesh në vitin 2018, me Tom Hardy që rikthehet në rolin e antiheroit Marvel. Me sa duket, roli i aktorit britanik do të jetë më i gjerë në këtë kapitull të ri të sagës, ka bashkëshkruar dhe skenarin. […]


Filmi i ri i sagës “Fast & Furious” habiti dhe analistët, me fundjavën e debutimit prej 180 milionë dollarë në nivel global. Në vendin e origjinës filmi me Dwayne Johnson e Jason Statham renditet në vendin e parë, me 60.8 milionë, për një buxhet prej 200 milionësh. Saga “Fast & Furious” ka gjeneruar mbi 5 […]


Aktori është fotografuar gjatë xhirimeve të filmit të ri që e sheh protagonist së bashku me Alex Winter. Fotot po bëjnë xhiron e botës dhe shfaqin aktorin me një pamje me të vërtetë absurde. Kapitulli i tretë vjen 28 vjet pas të parit dhe dy protagonistët përgatiten të jenë më miq se kurrë në një […]


Mes njoftimeve të Fazës 4 të MCU-së, ai që surprizoi më shumë ishte ai i Mahershala Ali në rolin e Balde, i cili do të jetë pjesë e Fazës 5. Ka më shumë mundësi që nuk duhet pritur aq gjatë për të parë debutimin e personazhit të Marvel. Në një intervistë të fundit të Kevin […]


Home Alone do të ribëhet

Postuar më: 7 Gusht 2019

Në kohën e ribërjes, risjelljes dhe projekteve vazhduese të filmave të njohur asnjë s’i kishte vënë duart te një ndër fenomenet e viteve ’90. Tani i erdhi koha edhe “Home Alone”. Sipas CEO-s së “Disney”, Bob Iger, Kevin McCallister dhe familja e tij janë gati të zbarkojnë në “Disney+”. Iger tha se është momenti për […]


Ben Affleck dhe Ana De Armas do te jene protagonistet e thrillerit erotik “Deep Water”, me regjisor Adrian Lyne. Xhirimet do te nisin ne nentor. Historia bazohet ne romanin me te njëjtin titull te vitit 1957 i shkruar nga Patricia Highsmith dhe tregon historinë e një çifti në një qytet të vogël monoton, në një […]


Kanë kaluar shumë kohë, por filmi Black Adam, nëse gjithçka shkon mirë, do të xhirohet vitin e ardhshëm. Dwayne “The Rock” Johnson i është bashkangjitur rolit të protagonistit për një dekadë. Fillimisht, ai ishte menduar të luante si personazhi negativ në filmin “Shazam!”. Sidoqoftë, u vendos që personazhi së pari duhet të kishte filmin e […]


Sylvester Stallone do të rikthehet si John Rambo në një prej filmave më ikonë të karrierës së tij të gjatë. Rambo V: Last Blood do të vazhdojë historinë e veteranit të luftës në Vietnam, e nisur në vitin 1982 me filmin e parë “Rambo”. Tashmë është publikuar edhe posteri i ri i këtij projekti që […]


The Irishman është rikthimi i Martin Scorsese në një film gangster, së bashku me Robert De Niro, Joe Pesci dhe Al Pacino. Tani është publikuar edhe traileri i shumëpritur i këtij filmi. Bazuar në librin “I Heard You Paint Houses” i Charles Brandt, “The Irishman” tregon historinë e Frank “The Irishman” Sheeren (De Niro), që […]


Do të kemi një serial rreth John Wick. Ky serial do të jetë një prequel dhe do të eksplorojë hotelin e vrasësve me të njëjtin emër nga filmi. Nuk dihet ende nëse Keanu Reeves do të jetë në këtë projekt si John Wick. The Continental do të jetë më herët në historinë e serialit. Do […]