Lajme – Page 4 of 6 – Filma24.GG | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Duke pasur parasysh se është një serial i mbushur me aksion – dhe disa nga faktet e historisë ndjehen sikur janë zhdukur drejtpërdrejt nga titujt – fansat e serialit po pyesin: a bazohet në një histori të vërtetë? Me një ton zhvillimesh të reja në punimet për një sezon të ri, është e natyrshme të […]


George Miller do të realizojë tre vazhdime të “Mad Max: Fury”, filmi i vitit 2015 me Tom Hardy e Charlize Theron. Disa probleme ligjore me “Warner Bros.” në 4 vitet e fundit e kanë penguar regjisorin australian ta zgjerojë sagën aksion post-apokaliptike, por tani gjëra me sa duket janë sheshuar. Tre vazhdimet e “Fury Road” […]


Zacahry Levi konfirmoi se Shazam do të përballet me Black Adam, vetëm nëse do të ketë një “Shazam! 3”. “Mund të them se me aq sa di, Black Adam nuk do të jetë në “Shazam! 2”, sepse ideja është që duhet më parë të bëhet një film më vete për Black Adam”, -tha Levi gjatë […]


“Thor 4” do të realizohet

Postuar më: 17 Korrik 2019

“Thor 4” do të realizohet. Taika Waititi, regjisor i “Thor: Ragnarok”, do të rikthehet kësaj here jo vetëm si regjisor, por edhe si skenarist i kapitullit të ri të Zotit të Vetëtimës. Ky film do të jetë pjesë e Fazës 4 të Marvel Studios. Chris Hemsworth do të rikthehet në rolin e protagonistit. Për momentin, […]


Jason Statham dhe The Rock së bashku me Idris Elba janë protagonistët e filmit të shumëpritur “Hobbs & Shaw”, spin off-i i parë i sagës “Fast and Furious”. Pikërisht Statham zbuloi se disa sekuenca luftimesh ishin aq ekstreme saqë duheshin eliminuar për të evituar problemet me censurën. “Shumë skena nuk kanë përfunduar në film. Shumë […]


Spinoff-i prequel i “Game of Thrones” ende nuk e ka një titull zyrtar dhe është pikërisht autori i librave George R. R. Martin që jep më shumë informacione në këtë drejtim. Gjatë një interviste, Martin foli për praninë e familjes Stark, si dhe për qindra mbretëri. Por, detaji më i rëndësishëm ishte titulli i serialit, […]


Nis aventura e Deadpool 3

Postuar më: 9 Korrik 2019

“Deadpool” vijon aventurën me kapitullin e tretë të filmit me protagonist kryesor Ryan Reynolds dhe sapo është prezantuar një klip i kapitullit të ri. Deri tani dihet shumë pak për “Deadpool 3” dhe traileri gjithashtu nuk zbulon shumë, përveç se do të vazhdohet të qeshet me humorin unik të aktorit amerikan. Gjatë një interviste, Reynolds […]


Një tjetër film “The Mask”

Postuar më: 9 Korrik 2019

Në një epoke ku cinecomics nuk ishin në modë, një film i vogël, ku më pas u bë kult, i titulluar “The Mask”, arriti të fitonte zemrat e publikut. Kjo falë edhe interpretimit të Jim Carrey dhe debutimit kinematografik të Cameron Diaz. Tashmë regjisori Mike Richardson konfirmon se dëshiron të bëjë një film të ri […]


Një film mbi “Cyberpunk 2077” pritet të realizohet së shpejti, tani që Keanu Reeves është i përfshirë në videolojë. 2019-ta do të jetë padyshim viti i Keanu Reeves. Aktori jo vetëm është rikthyer në kinema me “John Wick”, por është edhe në bisedime për disa projekte të rëndësishme. Një prej tyre është edhe “Cyberpunk 2077”. […]


Michael B. Jordan në Matrixin e ri

Postuar më: 29 Qershor 2019

“Matrix” pritet të rikthehet. Motrat Wachowski do të jenë përsëri në regji për një projekt të ri rreth këtij filmi të vitit 1999 me protagonist Keanu Reeves, duke zgjeruar këtë univers që shënoi një etapë të rëndësishme të kinemasë. Sipas “Discussing Film”, skenari do të mbajë firmën e Zack Penn dhe protagonist do të jetë ylli […]


Daisy Ridley në Batgirl

Postuar më: 29 Qershor 2019

Me “Star Wars: Rise of Skywalker”, trilogjia e përqendruar në personazhet Rey, Finn dhe Kylo Ren do të përfundojë dhe anglezja Daisy Ridley do të jetë në dispozicion për role të tjera. Si për shembull atë të super-heroinës në një ekskluzivitet të DCEU.“Warner Bros” së shpejti do të bëjë të ditur emrin e protagonistes të […]


Jim Belushi tallet me Chuck Norris Belushi

Postuar më: 29 Qershor 2019

Jim Belushi tallet me Chuck Norris Belushi duke postuar një foto në instagramin e tij me Norris ku të dy shihen me nga një puro, ku dhe shkruhet: “Chuck Norris nuk është i varur nga nikotina, por nikotina është e varur nga Chuck Norris”. ? Chuck Norris, përveç talentit të aktrim dhe arteve luftuese, njihet edhe […]


Kapen vrasësit e Valerio ‘o Vocabolario.

Postuar më: 29 Qershor 2019

Seriali “Gomorra” i merr personazhet e saj nga kronika dhe Mirko Romano, kamorristi që frymëzoi Valerio ‘o Vocabolario, është një prej të shumtëve. Romano u vra në vitin 2012, por tani janë kapur edhe vrasësit. Personazhi i Valerios, i interpretuar nga Loris De Luna, kishte shumë gjëra të përbashkëta me kamorristin që e kishte frymëzuar, […]


Lady Gaga raportohet se do të jetë pjesë e kastit të aktorëve të kapitullit të tretë të filmit “Guardians of the Galaxy”. Roli qe Gaga do te interpretoje eshte ai i Lady Lylla. Lady Lylla është një vidër në komikët e Guardians dhe e dashura e Rocket Raccoon, zëri i të cilit është i Bradley […]


Vjen filmi i ri Saw!

Postuar më: 29 Qershor 2019

Pas shtatë vitesh heshtje, saga “Saw” u rikthye në vitin 2017 me “Jigsaw”. Falë suksesit në arkëtime tashmë u vendos që të realizohet filmi i nëntë, i shkruar dhe interpretuar nga komiku Chris Rock dhe me regji të Darren Bousman. Premiera e këtij kapitulli do të jetë më 23 tetor të vitit 2020.Filmi origjinal u […]


Breaking Bad ndoshta me një film te ri

Postuar më: 29 Qershor 2019

Të pasionuarit e “Breaking Bad” janë entuziazmuar, pasi po përflitet për një film që ka lidhje me serialin. Dy protagonistët e serialit, Aaron Paul e Bryan Cranston, kanë lançuar një të dhënë në rrjetet sociale, që ngacmon kureshtjen e fansave. Aktorët postuan imazhin e dy gomarëve, të shoqëruar nga shkrimi “Së shpejti”. Për më tepër, […]


Rikthehet Romani Hunger Games më 19 maj 2020.

Postuar më: 19 Qershor 2019

10 vjet pas përfundimit të sagës “Hunger Games”, Suzanne Collins do të sjellë një “prequel”, një libër që u paraprin ngjarjeve të origjinalit, i ambientuar 64 vjet më parë. Romani parashikohet që të dalë më 19 maj 2020 dhe do të shtjellojë kryesisht fazat e rebelimit të dështuar në Panem. Suzanne Collins shpjegoi: “Me këtë […]


“Creed 3” në duart e Michael B. Jordan

Postuar më: 19 Qershor 2019

Dolph Lundgren deklaroi se e ardhmja e sagës Rocky, e evoluar në atë të Creed, duhet të kalojë me patjetër tek Michael B. Jordan. Jo vetëm në trup, por edhe domosdoshmërish në mendje. Sipas interpretuesit të Ivan Drago, ylli amerikan duhet ta marrë seriozisht në vëmendje idenë e drejtimit të kapitullit të tretë të Creed. […]


Mes dyshimeve të lëna pezull në kapitullin e parë, “A Quiet Place 2” do t’u mundësojë shikuesve detaje për eventet katastrofike që çuan në ngjarjet e filmit të parë. “Besoj se do të marrim përgjigje mbi origjinën e gjithçkaje që ndodhi. Mendoj se njerëzit duan ta dinë”, -tha Bryan Tyree Henry për “IndieWire”. “Do të […]


Disa nga transformimet hollivudiane!

Postuar më: 19 Qershor 2019

Janë të shumtë aktorët që janë detyruar të transformohen fizikisht për të hyrë në brendësi të karakterit që duhet të interpretojnë, janë shpërfytyruar për hir të punës. Ja disa prej tyre: 1.Charlize Theron u shëndosh 15 kg përveçse iu nënshtrua një grimi special për të përkeqësuar pamjen estetike për të interpretuar në vitin 2003 Aileen […]