Skanderbeg (1953) – Filma24.GG | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Skanderbeg (1953)


PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

TAMPONAT E COVID-19 NË KEIT

KEIT.AL

Esilla Tea – Caj Dobesimi

 

esilla.officiaal
 


CODEIT.al

CODE IT

Skanderbeg (1953)

9711
 108 min    1953    DVD     7.9

Luftëtari i Madh Shqiptar Skënderbeu është një film dramatik i vitit 1953 me regjizor Sergei Yutkevich. U prezantua në Festivalin e filmit në Canne, ku fitoi çmimin ndërkombëtar. Filmi tregon prijësin e fiseve shqiptare, Skënderbeun, në qëndresën stoike që i bëri turqve për më shumë se dy dekada...