The Year Earth Changed (2021) – Filma24.GG | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
The Year Earth Changed (2021)


PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

KEIT.AL

KEIT.AL

Esilla Tea – Caj Dobesimi

 

esilla.officiaal
 


CODEIT.al

CODE IT

The Year Earth Changed (2021)

3602
 48 min    2021    HD     8.4

The Year Earth Changed është një dokumentar me kohë, i veçantë që merr një qasje të re ndaj karantinës dhe historive ngritëse që kanë dalë prej saj. Nga dëgjimi i këngëve të zogjve në qytete të shkreta deri te balenat që komunikojnë në mënyra të reja për të hasur kapiara në periferitë e Amerikës së Jugut, njerëzit në të gjithë botën kanë pasur mundësinë të merren me natyrën si kurrë më parë. Ky film special një orësh tregon se si ndryshimet në sjelljen njerëzore - zvogëlimi i trafikut të anijeve turistike, mbyllja e plazheve disa ditë në vit, identifikimi i mënyrave më harmonike për të bashkëjetuar njerëzit dhe kafshë të egra - mund të kenë një ndikim të thellë në natyrë.